Amerika Turları ile Los Angeles, Las Vegas ve New York Gezisi 0

Amerika’nın bu güzel şehirlerini bir yazıyla anlatmak pek mümkün olmasa da, bu şekilde her şehir için hazırladığımız küçük notlar seyahat listenize Amerika’yı eklemenize yetecek…

Los Angeles

ABD’in en kalabalık ikinci şehri olan Los Angeles, Hollywood Şöhretler Kaldırımı, Melekler şehri, büyüleyici park ve bahçeleri, su fıskiyeleri ve benzersiz plajları ve büyülü dünya Disneyland ile rüyalar alemini gerçeğe taşır. Şehirde bulunan etkileyici parklar, plajlar, alışveriş caddeleri, tarihi yapılar ve müzeler gezilecek yerler arasındadır. Hollywood – Universal Stüdyoları, Venice plajı, Rodeo Drive Caddesi, Hükümet Binası, Eski şehir bölgesi, Santa Monica ve Malibu görülmeye değer güzelliktedir.

Dünyanın en büyük film stüdyosu olan Hollywood Universal Stüdyoları (Universal Studios Hollywood), turistler tarafından en çok ilgi gören yerlerden biridir. Dünya çapında heykellere ve sanat eserlerine ev sahipliği yapan Los Angeles Sanat Müzesi ülkenin en iyi müzelerinden biri olarak ziyaretçilerini sanatsal doyuma ulaştırır. Kültürel ve sanatsal anlamda zengin bir şehir olan Los Angeles, tiyatro ve müzik alanında da başarılı örnekler sunar. Walt Disney Konser Salonu’nda sahne alan Los Angeles Filarmoni Orkestrası izlenmeye değerdir.

Los Angeles’da zengin kesimin yaşadığı ve muhteşem sahili ile ünlü ola La Jolla’da güzel bir gün geçirebilirsiniz. Dilerseniz Güney California’nın en şık şehirlerinden olan ve Los Angeles’a 2.5 saat mesafedeki San Diego’yu ziyaret edebilirsiniz. Kahvesi ile ünlü olan Coronada Adası da keyifli bir durak olabilir. Los Angeles turları tatilcilerin en fazla rağbet turlar arasında yer almaktadır.

Las Vegas

Nevada Eyaleti’nin en kalabalık kenti olan Las Vegas, ABD’nin ve tüm dünyanın kumar merkezi olarak bilinmektedir. Çok sayıda filmin ve programın çekildiği şehir, dünyanın eğlence merkezi olarak bilinmektedir.

Las Vegas, kumarhaneleriyle yaşayan bir şehir olsa da gökdelenleri, müzeleri, etkileyici parkları ve diğer cazibe merkezleri ile ziyaretçilerini büyüler. Grand Canyon Park, Bellagio su gösterisi, Hoover Baraj Gölü, The Strip (ana cadde), Madame Tussaud’s Müzesi görülmesi gereken yerlerdendir.

Amerikan Birleşik Devletleri’nin Arizona eyaletinin sınırlarında bulunan Grand Canyon Park, en eski ulusal park olup, şehrin önemli noktalarındandır. 466 kilometre uzunluğunda olan kanyon, Kolorado Irmağı’nın kanalı milyonlarca yılda yarmasıyla oluşmuştur.1600 metreye kadar ulaşan bir derinliğe sahip olan bu kesiklerde dünyanın 2 milyarlık tarihi gözükebilmektedir. Bu kanyonda keşif dolu bir gün geçirerek, tadı damağınızda kalacak anlar yaşayabilirsiniz.

Şehrin eğlence hayatının en önemli parçaları kumarhaneler ve sanatsal gösterilerdir. Şovların ve etkinliklerin merkezi Las Vegas, pek çok müzikal, oyun, komedi ve çeşitli dans şovlarıyla sizlere eğlence dolu dakikalar geçirtecek. Las Vegas’ın muhteşem otellerinde yer alan, dünyanın en ihtişamlı şovlarından biri olan Jubilee’yi mutlaka görmelisiniz. Harikulade kareografisi ve müzik ziyafeti ile sizlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

New York

Dünyada bir çok ülkeden Amerika’ya New York turları düzenlenmektedir. Amerika’nın en kalabalık şehri olan New York, dünyanın en önemli finans, sanat, moda ve eğlence merkezlerinden biridir. Dünyanın en büyük doğal limanlarından birinde kurulu olan şehir,  Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens ve Staten Adası olarak beş bölgeden oluşmaktadır. İnanılmaz bir kültürel çeşitliliğin görüldüğü şehirde, 200’den fazla dil konuşulmaktadır.

Etkileyici yapıları, meydanları, parkları ve köprüleriyle ziyaretçilerine pek çok gezi durağı sunan şehir,  kültür ve sanat anlamında da zengin seçenekler sunar. Özgürlük Anıtı, Times Meydanı, Central Park, Metropol sanat müzesi, Brooklyn Köprüsü şehirde görülmesi gereken önemli yerlerdir. New York’un en önemli simgelerinden Özgürlük Anıtı’nın bulunduğu adayı görmeden şehri terk etmeyin. Ayrıca Rockefeller Binası’nın Top of the Rock seyir terasında gökdelenler vadisini kuş bakışı seyretme keyfini yaşayın.

New York’ta yapılabilecek pek çok güzel aktivite vardır. Broadway Şovunu izlemek, Blockbuster müzesini gezmek ve botanik parkta yürüyüş yapmak bunlardan birkaçıdır. New York’un Manhattan Bölgesine yakın olan Central Park, turistlerin uğrak noktalarından biri olarak şehrin en önemli durağıdır. Sinema filmlerine ve TV programlarına da konu olan Park tüm dünyaca tanınmaktadır.

Amerika’da birden fazla şehri gezecek şekilde bir tatil planı yapmakta zorlanıyorsanız seyahat acentalarının hazırladığı Amerika turları sizin için doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca New York’ta yapılacak en iyi 10 şey sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.