Amadeus’a göre Sohbet Platformları Ticari Bir Araca Dönüşüyor 0

Amadeus’un Londra’da düzenlediği “Search Matters” etkinliğinde temsilcilere hitap eden Sara Pavan; seyahat firmalarının, müşteri talebini karşılamak üzere giderek artan bir şekilde WhatsApp, Facebook Messenger gibi mesajlaşma platformlarına yöneleceğine inandığını söyledi.

Pavan; “insanlar şimdilerde sohbet platformları kullanmayı tercih ediyor, bu platformlardan bazıları uzun zamandır var; ancak insanlar artık akıllı telefonlarından erişim sağlayabildikleri için onları kullanmayı daha kolay buluyor” dedi.

Pavan, ayrıca akıllı telefon kullanıcılarının, WhatsApp, Facebook ve WeChat gibi az sayıda platformu kullandıklarını ve bu platformların üstün bir şekilde piyasaya hakim olduğunu da belirtti.

Kendisi; “Bu platformlar hali hazırda müşteri desteğinin ilk katmanını oluşturuyorlar; fakat artık sohbet platformları ticarileşiyor, bu tür platformların artık ticari birer platforma dönüştüğünü görebiliyoruz.

“Önemli olan bu tür platformları en verimli şekilde birer müşteri temas noktası olarak yönetmek, eğer bir milyar müşteriye ulaşma yeteneğiniz varsa, o halde etkin bir yönetim gerçekleştirmeniz gerekir” dedi.

Pavan, seyahat şirketlerine “sıradaki büyük bozucu” olarak tanımladığı “blockchain” teknolojisi (şifrelenmiş işlem takibi sağlayan, takip edilebilen ama kırılamayan zincirleme bir modeli olan bir veri tabanı) arayışına başlamaları için tavsiyede de bulundu.

Kendisi, Bitcoin’den türetilen bu ödeme platformunu aracılık unsurunu ortadan kaldıran bir platform olarak tanımlarken “seyahat kesinlikle blockchain teknolojisi için bir aday” diyerek ekledi.

Son olarak kendisi; “Blockchain teknolojisinin değer yaratabileceği belirli alanları keşfetmeye başladık, test eder ve öğrenirken bu teknolojiyi seyahat içerisinde görebiliyoruz” dedi.

Kapak Görseli: Travolution

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe