Amadeus Ventures Küresel Haritalama Teknolojisi Sağlayıcısı AVUXI’ye Yatırım Yaptı 0

Yeni bir yeri ziyaret ediyorsunuz ama size ilginç yerleri ve içki içip, yemek yiyecek mekânları gösterecek bir tanıdığınız yok mu? O zaman AVUXI tam size göre. Dünyadaki her yerin popülaritesini sıralayan bu uygulamaya girin ve seyahat planınızı yaparken nereyi ziyaret edeceğinizi seçin.

Londra ve Barselona merkezli şirket, Amadeus Ventures’dan miktarı henüz açıklanmayan bir yatırım aldı.

Crunchbase verileri ise, Ekim 2016’daki 175,000 Euro yatırım, AR&GE bağışları ve diğer melek yatırımcılar ve de bu son yatırımla beraber toplam finansmanın  687,000 Euro olduğu belirtiyor.

AVUXI’nin TopPlace (gözde yerler) teknolojisi ise şöyle işliyor. Uygulama, bir şehrin içindeki en popüler yerleri anlaması kolay ısı haritası ile gösteriyor. Bu, online seyahat acentesi ya da metasearch kanalı üzerinden bir otel arayan gezginlerin ziyaret edecekleri şehirdeki en popüler yerleri sezgisel olarak anlamalarına olanak tanıyor.

AVUXI’nin sıralama puanları, her bir otel ve kiralık tatil mülkü için konum sıralaması veriyor. Gezginler popüler yerleri yeme-içme, alışveriş, eğlence hayatı, gezilecek yerler gibi kategorilere göre de arayabiliyor.

Bu veriyi gezginlere ulaştırmak için AVUXI platformu Instagram, Facebook, Twitter, Google, Wikipedia gibi 60’ın üzerinde kaynaktan gelen milyonlarca kullanıcının yorumlarını, fotoğraflarını, ve incelemelerini içeren coğrafi konum verilerini analiz edip, sıralıyor.

AVUXI’nin CEO’su Alexis Batlle “Söz konusu seyahatler olunca konum çok önemli oluyor. Amadeus’la yapmaya çalıştığımız şey insanların zaman kazanmasına ve aynı sitede rezervasyon yapıp, bilgi edinmelerini sağlayarak daha iyi ve kişiselleştirilmiş deneyim sahibi olmalarına yardımcı olmak” açıklamasında bulunuyor.

Amadeus Inovation & Ventures müdürü Katherine Grass AVUXI’nin neden Amadeus Ventures portfolyosuna davet edildiğini şöyle açıklıyor “Müşterilerimizi için dönüşüm sağlamanın yollarını bulmak bir şirket olarak kilit bir odak noktasıdır. Geliştiriciler, start-uplar, partnerler ve çalışanlarımız ile işbirliği kültürü inşa ederek müşterilerimize ve yolcularımıza gerçek değer sunabilecek yeniliklerin kilidini açıyoruz”.

AVUXI’nin müşterileri arasında KAYAK, eDreamers, ODIGEO, SnapTravel, Only-apartments ve WayBlazer yer alıyor.

Amadeus’un bilgi teknolojileri grubunun kurumsal girişim kolu olan Amadeus Ventures seyahat ve teknoloji girişimlerine yatırım yapan bir seyahat fonu. Bu fon, 2014’te kuruldu ve Fly, Bluesmart, BookingPal, Yapta ve Olset gibi startupları içeriyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe