AirFrance’tan Y Kuşağına Özel Havayolu Markası: JOON 0

Fransız havayolu şirketi AirFrance Y kuşağını ve ihtiyaçlarını karşılamayı amaç edinen yeni bir havayolu markası JOON‘u kamuoyuna tanıttı.  JOON’un, yaşam tarzları dijital teknoloji çevresinde şekillenen, yeni deneyimlere açık, 18-35 yaş aralığındaki genç yolculardan oluşan hedef kitlesinin ihtiyaçlarını bütünüyle karşılayacak şekilde tasarlandığı belirtiliyor. Böylece otantik ve ilişkili olup dünya havayolu taşımacılığında kendini göstermeyi amaçlıyor.

AirFrance ailesinin en yeni üyesi, kısa menzil uçuşlarına Paris-Charles de Gaulle‘den bu sonbahar, uzun menzil uçuşlarına ise 2018 yazı itibariyle başlayacak. AirFrance’ın orjinal ürün ve hizmetlerini sunacak JOON’un düşük maliyetli bir havayolu markası da olmayacağı belirtilenler arasında.

Bir havayolu markası olmasının çok daha ötesinde, havayolunun seyahat etme aracından fazlası olduğuna inananlar için sıra dışı, yenilikçi ve eksiksiz deneyimler sunuyor. Bu yönüyle JOON bir yaşam tarzı markası olarak tanımlanabilir. Kısaca, uluslararası bu marka dünya genelinde bir kitleye hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Kabin memurlarının üniformaları yeni moda akımlarından ilhamla stilize edilmiş olup rahat ve sade olacak şekilde hazırlanmıştır. Görsel kimliği markanın dinamik duruşunun yanı sıra gökyüzü, uzay ve seyahatten esinlenerek elektrik mavisi üzerine kurgulanmıştır.

Caroline Fontaine, basın açıklamasında, “zevkine düşkün ve hayata bağlı Y Kuşağı’nın her anın tadını çıkarmayı ve kaliteli deneyimlerin hakkını vermeyi bilmeleri ve bunu yaparken başkalarıyla da paylaşmak istedikleri sebebiyle kendilerine ilham veren en büyük kaynak olduklarını” belirtmiştir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.