Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

AirFrance-KLM Havayolları Yeni Bir Havayolu Kurdu, Boost

Bayrak taşıyıcı havayolları Fransız Airfrance ve Hollandalı KLM firmaları, Avrupa’nın en büyük ucuz havayolu Ryanair’in Air Europa Havayolları ile uzun menzilli uçuşlar için anlaşması ve Lufthansa’nın uzun menzilli uçuşlar yapan ucuz havayolu markası Eurowings’e karşı bir atak yaparak yeni uzun menzilli uçuş yapan şirketi ucuz havayolu şirketi Boost’u kurdu.

Boost Airlines‘ın Paris Charles de Gaulle Havalimanını merkez alarak operasyonlarına kış sezonunda 6 adet A321-200 ile başlayarak, 2020 yılına kadar Air France/KLM operasyonlarının % 10’unu yapacak hale gelmesi planlanıyor.

Boost’un operasyon maliyetleri Air France’a göre % 15-18 daha düşük olacak.  Boost, orta mesafeli operasyonları için önerilen rotaları beslemek için çeşitli hub’lar kuracak. Yeni havayolu, uzun mesafeli uçuşlarda Air France’ın zarar ettiği hatlardan bazılarını devralacak, ayrıca Asya’da bazı destinasyonlara sefer yapacak.

Yeni havayolunun seferlerinin % 70’ini uzun mesafeli uçuşlar, % 30’unu ise kısa ve orta menzilli olacağı gelen duyumlar içerisinde. Bir başka duyum ise yeni markanın ilk aşamadaki muhtemel destinasyonlarının İtalya, Almanya, İspanya ve Türkiye’deki noktalar, sonraki dönemde ise New York, Mauritius, Bangkok, Kuala Lumpur gibi uzun menzilli hatlar olduğunu belirtelim.

 

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2288 posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir