Airbnb’nin Yeni “İş Seyahatine Uygun Evler” Programı Ev Konforu Sunuyor 0

Airbnb, iş seyahati için en uygun konaklama imkânlarını sunmayı amaçlayan “Bussiness Travel Ready” programını başlattı. Program aynı zamanda kurumsal seyahat yöneticileri için çeşitli araçlar da sunuyor.

Bu program birinci sınıf otelin kolaylıklarıyla ev konforu sağlamak için tasarlandı – mutfak, rahat bir çalışma alanı, park alanı ve meslektaşlarla iş birliği yapmak için bir oda.

Başlangıçta iki yıl önce deneme amaçlı başlatıldı.

Business Travel Ready” programına seçilen tüm mülkler bir liste kritere uygun olmak zorunda ve değerlendirmelerin en az %60’ı 5 yıldız almış olmalı.

Evin ya da apartmanın tamamı kullanıma hazır, sigara içilemez ve evcil hayvansız olmalı. Ayrıca,  wi-fi, dizüstü bilgisayara uygun çalışma ortamı, ütü askı, temiz havlu ve nevresimler, saç kurutma makinesi ve şampuan dâhil olmak üzere otel benzeri imkânlar içermeli.

Bunun yanısıra, Airbnb’nin ev sahiplerine ücretsiz olarak sağlayacağı duman ve karbon monoksit detektörü içermeli.

Ev sahipleri rezervasyon taleplerine 24 saat içinde cevap vermelidir ve de gezginler kapıcı, kilit kutusu ya da başka cihazlarla istedikleri zaman giriş yapabilmelidir.

Seyahat yöneticileri için Airbnb basit raporlama, ve yolcuların nerede olduğunu, nereye gittiklerini ve e harcadıklarını gösteren bir kontrol paneli sağlıyor.

Yolcular izleme kolaylığı ve doğruluğu için şirket e posta adreslerini sağlamak zorundalardır.

Program aynı zamanda merkezi faturalandırma da sağlamaktadır. Airbnb şirkete iş seyahati yapanlar adına şirkete bir fatura gönderebilir ya da doğrudan seyahat harcamalarına izin vermek için şirket kredi kartıyla bağlantı kurabilir.

Airbnb ev sahiplerinin de programdan yararlanacaklarını söylüyor. İş seyahati yapanlar genelde hafta boyunca seyahat ettikleri için, daha çok tarih doldurulabilir.

Business Ready Program’a katılan mülkler durumlarını korumak için ilk değeredirmeden sonra aynı kalitede olmaya devam etmeleri gerekmektedir.

 

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe