Airbnb’nin En Büyük Rakibi Domio, Büyük Misafir Grupları için Konaklamada Uzmanlaşıyor 0

Airbnb, 10 yıl önce piyasaya girdiği zaman iş modeli ağırlama sektörü üzerinde büyük bir etki yarattı. Bu başarı bir rekabeti de beraberinde getirdi; diğer şirketler orijinal fikri farklı açılardan geliştirmeye çalıştılar.

Bu şirketlerden biri de geçtiğimiz günlerde Upper90’dan sermaye desteği alan Manhattan merkezli Domio oldu.

Domio, mülk sahipleriyle “kâr paylaşımlı model” “apart-oteller” sunması bakımından benzersiz. Bir bireyin evinden daha az kişisel olan; ancak geleneksel bir otelin gerektirdiği altyapıya sahip olmayan bu mekânlar bir servete mâl olmaksızın benzersiz bir tatil deneyimi yaşatıyor.

Rezervasyon hizmeti, New Orleans ve Boston gibi şehirlerde başarılı oldu ve şimdilerde şirket, modelini ülke çapına genişlemeyi planlıyor.

İşletme, aile olarak veya gruplar halinde seyahat eden kiracılar için daha büyük birimler sunma konusunda uzmanlaşmıştır.

Domio, Airbnb’ye alternatif bir model sunarken, daha büyük gruplar için maliyetli otellere alternatif sunması bakımından da benzersiz. Daha geniş alanlarda uzmanlaşmasının yanı sıra Domio ayrıca, müşterilerine tek tıklamayla rezervasyon gerçekleştirebilecekleri bir rezervasyon platformu da sunuyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.