Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Airbnb’den Pineapple Isimli Seyahat Dergisi

Konuklarının maceralarından esinlenerek basılı yayın dünyasına adım atıyor.

Ev sahipleri ve konaklama ihtiyacı duyanlar arasında köprü olan Airbnb, bu iletişim sırasında ortaya çıkan hikayelerden ilham alarak Pineapple isimli seyahat dergisini yayına hazırlıyor. 128 sayfa olarak yayınlanacak dergi, 21 Kasım’da Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’deki raflarda yerini alacak. Dergi basılı yayın olmasıyla beraber dijital olarak da Pineapple sayfasından satın alınabilecek. Her bölümünde farklı üç şehri konu alacak olan derginin ilk sayısı için Londra, Seul ve San Francisco belirlendi.

İnternet sitelerinin temalarına özel dergi yayınlama trendi, WebMD ve CNET gibi mecraları da etkilemişti. Bu tip örneklerde internet siteleri, dijital dünya ile sınırlı kalmayıp okurlarına saklayabilecekleri hatıralar sunmak istiyor. Pineapple’da Airbnb kullanıcılarının tecrübeleri, çeşitli yarışmalardan ödül kazanmış fotoğrafçı ve yazarlarla birleşerek şehrin içindeki insanları, yaşamları ve dinamikleri anlatacak.

Görsel; Pineapple

Kaynak: Bigumigu

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2286 posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir