Airbnb’de İş Seyahatleri İçin Yapılan Rezervasyonlar Artışta 0

Bazı açılardan bakıldığında, Airbnb üzerinden yapılan kurumsal seyahat rezervasyonları, otellere oranla düşük görünüyor; ama yine de bu oranda dikkate değer bir artış var.

İş seyahatleri yönetim platformu Concur geçtiğimiz günlerde Fransa, Almanya ve Birleşik Krallık’tan iş seyahatlerine çıkanların harcama işlemlerini(toplamda 50.000) analiz etti.

Analiz sonuçlarına göre 2014’ün 3. çeyreği ve 2016’nın 2. çeyreği arasında şirketlerin Airbnb üzerinden yaptığı harcamaların tutarı 9.2 milyon dolar boyutunda.

Bu üç ülke için her yılın çeyrek dönemleri için ortalama harcama tutarı 1.1 milyon dolar olarak hesaplandı.

Son açıklamalara göre Birleşik Krallık firmaları toplam harcamanın 2/3’ü ile Fransa ve Almanya’yı geride bırakıyor.
Airbnb rezervasyonlarında bu üç ülkenin başkentleri, Londra, Paris ve Berlin en popüler noktalar iken, son analiz verilerine göre Concur diğer belli başlı şehirlerin seyahat listelerinin en üst sıralarında olmadıklarını tespit etti. Örneğin, Köln, Rugby ve Lyon, bu üç ülkenin en çok rezervasyon yapılan 15 kenti arasında yer alıyor.

Şirketin Birleşik Krallık, Baltık ülkeleri, Orta Doğu ve Afrika’dan sorumlu genel müdürü Chris Baker şöyle söylüyor: “İşletmeler aslında çalışanları için otel odası rezerve etme fikrinden uzaklaşmıyor, ama burada bir istek olduğunu farkettiler – özellikle de genç ekip üyeleri daha az geleneksel konaklama isteğinde bulunuyor; bu yerler, otellerin sunamadığı, çok daha tercih edilir bölgelerde olup ev konforu sunabiliyor.”

“Airbnb ile rezervasyon yapmanın kolaylığı ve sunulan uygun oranlar da bu eğilimi oluşturan sebeplerden bazıları. Böylelikle işletmeler uzun vadede tasarruf edebilecek.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe