Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bu yeni ilişki sayesinde iki kuruluşun, Tayland’ın butik konaklama sektörünü güçlendirmek üzere eşsiz ve bireysel mülkleri, 2008’den bu yana 300 milyondan fazla rezervasyon gerçekleştirilen Airbnb platformuna taşıyarak güçlerini birleştirdiği görülecek.

“Butik oteller giderek daha önemli bir rol oynuyor”

Güneydoğu Asya için Airbnb Ülke Müdürü Mike Orgill; “Tayland, Airbnb’nin Güneydoğu Asya’daki en büyük pazarlarından biri ve TBAA ile olan ortaklığımız, buradaki işimiz ve topluluğumuz için önemli bir adım. Butik oteller, turizm ekosistemini güvenilir ev sahibi liderliğindeki ağırlama ve kendine özgü yerel tasarımıyla yönlendirmede giderek daha önemli bir rol oynamaktadır.

Butik girişimcileri platformumuza taşımak için TBAA ile birlikte çalışmaktan ve onları, ikonik Tayland misafirperverliğini samimi ve tasarım merkezli bir ortamda deneyimlemek isteyen büyüyen küresel bir kitleyle buluşturmaktan heyecan duyuyoruz. Tayland için yerel ve sürdürülebilir seyahat taleplerini, butik otellerden aile evleri ve ağaç evlere kadar geniş bir yelpazede konaklama seçenekleriyle harekete geçirmek için hükümet ve sektör paydaşlarıyla çalışmaya devam etmeyi umuyoruz ”dedi.

Bu uzlaşı anlaşması ile TBAA, Tayland dışındaki bir şirketle ilk kez böyle bir anlaşma gerçekleştirmiş oldu ve bunu Airbnb’nın İçişleri Bakanlığı’nın Yerel Yönetim Dairesi ile yaptığı ve ülkenin 76 eyaletinde “yerel aile yanında kalma hizmeti” tedarikçileri eğitim anlaşması takip ediyor.

Benzer şekilde, yeni anlaşma, Airbnb‘nin TBAA üyeleri için popüler seyahat uygulamasını nasıl en iyi şekilde kullanacaklarının yanı sıra, ürünlerini pazarlamak için teknik becerilerini nasıl geliştireceklerine dair atölyelerini de içerecek.

Ayrıca işbirliği, Tayland’da turistlerin bariz turist destinasyonlarının ötesine geçmeleri için cesaretlendirilerek büyümenin teşvik edilmesiyle bölgesel ekonomilere katkıda bulunmayı umuyor.

Geçtiğimiz bir yıl içinde Airbnb’nin Tayland’daki ev sahibi topluluğu, evlerinde 1,7 milyona yakın misafir ağırladı ve bu da yerel halka 4 milyar THB (119 milyon ABD Doları) gelir getirdi.

Tayland Butik Konaklama Ticaret Birliği Başkanı ve Tayland Seyahat Acenteleri Birliği Danışmanı Suparerk Soorangura; “TBAA’nın Airbnb ile işbirliği, Tayland’daki butik otel sahipleri için heyecan verici bir fırsat sunarak benzersizliklerini ve yaratıcılıklarını Airbnb platformu aracılığıyla küresel bir kitleye sunmalarına olanak sağlayacak” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz