Airbnb, Kurumsal Seyahati Concur Entegrasyonu Sayesinde Ana Faaliyet Alanlarından Biri Haline Getirecek 0

Görünüşe bakılırsa, Airbnb yaptığı atılımla kurumsal seyahat pazarında önemli bir mesafe kat etmeye hazırlanıyor.

Concur, önümüzdeki birkaç ay içerisinde Airbnb listelerini, Concur Seyahat Rezervasyon aracına tanıtacak. Bu da paylaşım ekonomisi devi için önemli bir dönüm noktası olarak nitelendiriliyor.

Concur verileri, iş seyahati gerçekleştirenler arasında Airbnb kullanımının 2017 yılının ikinci çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine göre %33 arttığını gösterdi ve bu yeni entegrasyon; kurumsal seyahat yöneticilerinin işini, seyahat gerçekleştirenleri ve Airbnb harcamalarını takip etmek konusunda kolaylaştıracak.

Concur Ürün Yöneticisi Tim MacDonald bir açıklamasında; “Müşterilerimiz çalışanlarına Airbnb mülklerinden yararlanma imkanı sunmak istiyor; fakat bunu mevcut seyahat programının çerçevesi ve kontrolleri dahilinde yapmak istiyorlar.

“ Biz de tam olarak bunu yapmak için Airbnb ile ortaklık kurduk, bunu ilk olarak Triplink ile gerçekleştirmiştik, şimdi ise Concur Seyahat entegrasyonu ile seyahat yöneticilerine görevlerini yerine getirmelerinde yardımcı olurken müşterilerimizin de ihtiyaç duyduğu kontrol ve görünürlüğü sağlıyoruz” dedi.

Diğer büyük küresel seyahat yönetim şirketlerinin Airbnb ile hali hazırda bağlantıları mevcut; ancak Concur’un çevrimiçi rezervasyon aracı iş seyahati gerçekleştirenler için tanıdık. Concur’a göre; Airbnb’nin kurumsal bir çevrimiçi rezervasyon aracı sayesinde rezervasyon yapılabilir hale gelmesi bir ilk olacak.

Ne Airbnb ne de Concur komisyonların ödenip ödenmediği, ev sahiplerinin ya da Airbnb’nin bir dağıtım ücreti ödeyip ödemeyeceği ile ilgili işin finansal boyutunu ifşa etmeyecek.

Genel olarak, araştırmalar birçok kurumsal seyahat politikasının halen paylaşımlı mülkiyetler ile ilgili seçenekleri içermediğini gösteriyor. 2017 yılı başında Küresel İş Seyahati Birliği tarafından gerçekleştirilen Kuzey Amerika seyahat yöneticilerine yönelik ankete göre, bu tür politikaların yalnızca %17’si paylaşımlı ev seçeneğine izin veriyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe