Airbnb Kullanan Ev Sahipleri, Evlerine Güneş Panelleri Yerleştirmeleri Yönünde Teşvik Ediliyor 0

Airbnb, hala web sitesindeki ayrımcılık sorunlarını gidermek için mücadele ederken, bir yandan da diğer şirketlerle ortaklıklar kurma ve güçlendirme çalıışmalarını sürdürüyor. Airbnb, kısa bir süre önce, güneş enerjisi sistemleri yaratan ve kurulumlarını yapan bir firma olan SolarCity ile, bünyesindeki ev sahiplerini kendi evlerine güneş panelleri yerleştirmeye özendirmek amacıyla ilişkiler geliştirmeye başladı.

Sistemin kurulması halinde Airbnb bünyesindeki ev sahipleri 1,000$’a varan miktarlar kazanma şansına sahip oluyor ve ayrıca, Airbnb’de ev sahibi olmaya karar veren mevcut SolarCity müşterileri, 100$ değerinde Airbnb kredisi kazanıyor. Burada dikkat edilmesi gereken detay ise SolarCity’nin Airbnb kadar çok sayıda noktada faaliyette bulunmuyor olması.

Texas’taki Houston şehrinin eski belediye başkanı ve Airbnb’nin belediye danışma komitesi üyesi olan Annise Parker, konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulunuyor: “Özellikle turizm pazarlarında sürdürülebilirlik programlarını genişletmek, dünyanın dört bir yanında yer alan şehirlerin ekonomik gelişim girişimlerinin başlıca itici güçlerinden birisi olma özelliğini taşıyor. Bu ortaklık ile, Airbnb’yi gezginlere ev sahipliği yapmak ya da yeni lokasyonları keşfetmek için kullanan sıradan vatandaşlar, yenilenebilir ve ekonomik güneş enerjisine yatırım yaparak gezegenimizi koruyabilecek. Bu ekonomik ve çevresel bir kazanım.”

Güneş enerjisi sistemlerinin kurulumları oldukça masraflı olsa da, uzun vadede tasarruf sağlarken aynı zamanda daha iyi bir gelecek için sürdürülebilir enerjiyi kullanmak mümkün hale geliyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.