Airbnb, Gezginler için Kendi Hikayeler Özelliğini Başlatıyor 0

Şimdilerde ise Airbnb bu formatın en son benimseyicisi haline geliyor.

Seyahat ve konaklama start-up’ı sessizce, misafirlerinin Airbnb deneyimlerini sitede yayınlamak üzere video dizileri oluşturması için Travel Stories adlı yeni bir özelliği başlattı.

Şirket, hizmetin beta sürümü için (aşağıda resmi bulunan, bir Airbnb blogger’ı olan Matteo Gamba tarafından gönderilen) bir grup kullanıcıya davetiye gönderdi . Yeni formatla ilgili bir SSS sayfası, hikaye oluşturma işleminin yalnızca iPhone uygulamanızın en son sürümünde, profilinizin Seyahat Öyküleri sekmesinde kullanılabildiğini söylüyor. Videoların her biri 10 saniye ile sınırlı ve kamera rulonuzdan alınıyor ve Airbnb uygulamasında düzenlenebiliyor.

Daha sonra, doğrudan Airbnb’nin sitesinde veya uygulamadaki Seyahat Hikayeleri sekmesinden Hikayelere bakabilirsiniz. Her iki durumda da, bunlar genişletilmiş seyahat slayt gösterilerine benziyor ve ilgili konaklamalarla birlikte hikayelerde öne çıkan yerlere ilgili konaklamaya ilişkin otomatik olarak bağlanıyor gibi görünüyorlar. İşte Küba’ya bir gezi.

Bununla ilgili olarak daha fazla bilgiye ulaşıp ulaşamayacağımı öğrenmek için Airbnb’ye ulaştım. En büyük sorum; Airbnb’nin, insanların hikaye paylaştığında nasıl ve ne zaman bilebileceğiydi. Örneğin; içerik iş için güvenli değilse ya da bir kişi kaldığı bir ev için son derece aşağılayıcı yorumlar yapıyorsa, bu video hala gönderilecek miydi? Ayrıca, kullanıcılar diğer platformlara hikayeleri içe ve dışa aktarabilecek miyim?

Şimdiye kadar sadece şu yanıtı aldım:

Sözcü, “Topluluk üyelerimizin hikayelerini anlatmaları için her zaman yeni yöntemleri test ediyoruz ve bu da keşfettiğimiz bir fikir. Yapmamız gereken herhangi bir duyuru yok; ancak Airbnb ev sahiplerinin ve misafirlerin seyahat deneyimlerini paylaşmalarına yardımcı olacak yöntemler aramaya devam etmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Hikayeler, Airbnb için daha geniş bir şekilde yayıldıklarında birkaç amaca hizmet edebilir: belirli bir destinasyon ya da deneyim ya da mülkün ziyaretçilerinden daha fazla katılımlı geri bildirim almanın başka bir yolu olabilirler ve bu da sonraki kullanıcıların aynı deneyimler için rezervasyon yapmalarının ve hatta bu seyahatleri yaparken siteye başvurmalarının da başka bir yolu olabilir. “Airbnb hikayeleri, sizin gibi diğer gezginlere ilham veriyor!” diye belirtiyor şirket.

Ayrıca, hikaye yapanların uygulamayı daha fazla kullanmasını sağlamanın da bir yolu.

Airbnb, platformunun tutunmasını artırmak için uzun vadeli bir misyona sahip. Amaç, seyahat etmeyi planlarken bir süre için ziyaret ettiğiniz bir destinasyondan daha fazlasını gerçekleştirmek. Bu, şirketin deneyimler başlamasına neden oldu – yaşadığınız şehirden bile ayrılmadan satın alabileceğiniz etkinlikler – gezinizde iken size rehberlik edecek konsiyerj tarzı hizmetler; ve sizi hedefinize ulaştırmak için diğer seyahat hizmetleri.

Şirketin önümüzdeki haftalarda ve aylarda, aynı zamanda da bir sadakat programı başlatması bekleniyor. Nasıl işeyeceğine dair çok fazla detay bulunmuyordu; ancak tek bir potansiyel rota ile; Airbnb platformunda gelecekte satın alımlarda indirim elde etmek için boş zaman aktiviteleri ve seyahat alımları yapabileceğiniz, mevcut hava mil / puan programları gibi bir platform yaratılacak.

Hikayeler de aynı stratejinin tartışmasız bir parçası. Airbnb, kullanıcıları Airbnb platformuna bağlayan bir seyahat içeriği hazinesi oluştururken, aynı zamanda eğlendirmeyi amaçlayan bir şeyler yaratıyor ve destinasyonlar için bağlantılar şeklinde pratik bir işlevsellik de sunuyor. Airbnb’nin, insanların davranışlarını, platforma göz atmaya gelebilecekleri bir yer olarak düşünmeleri şeklinde değiştirerek harekete geçip geçmeyeceklerini sağlayıp sağlayamayacağını görmek ilginç olacaktır.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.