Airbnb, Etkinlik ve Toplantı Organizatörlerine Sunmak için Etkinlikler Aracını Başlattı 0

Paylaşım ekonomisinin popülaritesiyle bile, etkinlik organizatörlerinin bu türden bir envanteri bir rezervasyon akışına çekmesi hâlâ kolay değil. Bunu ele almak için Airbnb, etkinlik organizatörlerinin envanterini etkinlik katılımcılarına sunmaları için yeni bir aracın duyurusunu gerçekleştirdi.

Araç, tanıdık bir şekilde çalışıyor ve etkinlik düzenleyicilerinin etkinlik sitesinin yakınındaki mevcut girişlerin etkileşimli bir haritasını yapmasına olanak tanıyor. Bu, etkinlik düzenleyicisinin bir dereceye kadar, etkinlik katılımcıları için gösterilen giriş türlerini düzenleyebileceği anlamına geliyor.

Şirket, ayrıca etkinlik sitesinde geleneksel olarak fazla konaklama bilgisi olmayan etkinlikler için kesinlikle kullanışlı olacak kişiselleştirilmiş bir açılış sayfası oluşturacağını belirtti.

Yeni aracın duyurulurken, şirket 2008 Demokratik Ulusal Konvansiyonu sırasında başlangıç hikayesine de işaret etti:

2008 yılında üç gezgin, San Francisco‘da bir konferansa katılmak için bir yere ihtiyaç duyan ilk Airbnb konukları oldu. On yıl sonra, katılımcıların en iyi konaklama yerlerini bulmalarına yardımcı olacak etkinlik düzenleyicileri için yeni bir araç tanıtarak tam bir çevre oluşturduk.

Şehirlerin genellikle ani veya beklenen dalgalanmaları (olaylardan kaynaklanan) ele alma kapasitesine sahip olmadıklarını biliyoruz, bu yüzden bugün etkinlik düzenleyicileri ve konferans planlayıcılarına mekanlarının yakınındaki Airbnb listelerinin etkileşimli bir haritasını oluşturma ve haritalarını doğrudan etkinlik web sitesinde doğrudan birkaç dakika içinde gömme olanağı sunmak için yeni “Airbnb for Events” aracımızı kullanıma sunuyoruz.

Başlamak için, etkinlik organizatörleri ve konferans planlayıcıları bize etkinliklerini anlatırlar. Buradan, katılımcıların yakındaki evleri bulmasına yardımcı olacak etkinlik web siteleri için Airbnb girişlerinin etkileşimli bir haritasını oluşturabilirler. Ayrıca, etkinlik düzenleyicilerinin katılımcılarla paylaşabileceği ve etkinliklerini pazarlamak için kullanabileceği Airbnb.com‘daki etkinlikler için kişiselleştirilmiş bir açılış sayfası da oluşturacağız.

Şirket ayrıca, Insider, Inspirock, Picatic, RSVPify, Taquilla ve WeddingWire gibi sitelerde konaklama listelerinin gösterilebilmesi için ortaklıklar da kurdu. Yeni araca, “ Airbnb for Events” web sitesinden erişilebilir.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.