Acorns, Airbnb’nin Found Money Grubuna Katılışını Müjdeledi 0

Halihazırda Acorns mobil uygulamasını kullanan gezginler, konaklama ihtiyaçlarını karşılamak için Airbnb’nin hizmetlerini kullanmak adına daha büyük teşviklere sahip olacaklar.

Mikro yatırım mobil uygulaması Acorns, yakın zamanda Airbnb’nin Hotel Tonight, Blue Apron ve Dollar Shave Club gibi servislerin arasına, uygulamanın Found Money hizmetindeki ortaklarından birisi olarak katılacağını duyurdu.

Şayet henüz indirmediyseniz, size ilk olarak Acorns mobil uygulamasını tanıtalım. Bu uygulama, yaptığınız harcalamaları en yakın tam değere yuvarlayan bir mikro yatırım aracı. Bu araç, aradaki farkı alıyor ve ardından sizin özenle seçilmiş portfolyonuza yatırıyor.

Bu aslında cebinizdeki bozuklukları alıp kumbaraya atmanın modern ve finansal açıdan daha ileri bir yolu. Elbette, kumbaranın bu bozuklukları yatırıma dönüştürme ve daha yüksek getiriler haline getirme becerisinin olması halinde.

Airbnb artık Found Money markalar grubunun bir parçası haline gelmiş bulunuyor. Bu markalar, Acorns uygulamasını ve bağlantılı hizmetlerini kullandığınızda hesabınıza ekstra ödüller ekliyor.

Yayınlanan bir açıklama, Airbnb’nin söz konusu programdaki varlığından tam olarak neler bekleyebileceğinizi açıklıyor: “Airbnb kullanan ev sahipleri, bundan böyle ilk rezervasyonları için ev sahipliği yaptıklarında Acorns hesaplarına aktarılacak 50$’lık yatırımın sahibi olacak ve Airbnb kullanan konuklar, konaklama rezervasyonlarını Acorns Mobil Uygulaması üzerinden yapmaları halinde Konuk Hizmet Bedeli’nin %15’i doğrudan kendilerine ait Acorns hesabına aktarılacak.”

Found Money web sayfasının açıkladığı üzere, sadece Acorns hesabınıza bağlı olan kartı kullanmanız yeterli olmakta. Bu sayede Airbnb servisi, özünde bir sadakat teşviği olan bu olanaktan fayda sağlayacak.

Konaklama için talep edilen bütün ücrete kıyasla, bir defa verilen 50$’lık bir hediye ya da görece daha küçük bir miktar üzerinden verilen %15’lik hediye küçük bir miktara karşılık geliyor; ancak Acorns’un güzelliği tam da bu noktada yatıyor.

Düzenli bir biçimde kullanılması halinde küçük bir miktar, kısa süre içerisinde tam anlamıyla etkileyici bir şey haline gelebiliyor. Dolayısıyla, tatil konaklamaları için halihazırda Airbnb’ye başvuranlar, bu %15’lik miktarın kendilerini birkaç yıllık bir süre içerisinde nereye götüreceğini görmek isteyebilirler.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.