AccorHotels, Seyahat Teknolojileri Firması Gekko’yu 100 Milyon €’luk Anlaşmayla Satın Aldı 0

Çevrimiçi otel rezervasyonları platformu AccorHotels, iş turizmi sektörüne, dünyanın dört bir yanındaki 500,000’den fazla otelle bağlantılı olan arama ve rezervasyon teknolojilerini sunma konusunda uzmanlaşmış olan Fransa merkezli teknoloji firması Gekko’yu, 100 milyon €’luk bir anlaşmayla bünyesine kattı.

Şirket halihazırda 300’den fazla kurumsal müşteriyle ve Belçika, Fransa, Portekiz ve İspanya’da faaliyet gösteren 14,000 iş turizmi acentesiyle çalışıyor. Gekko’nun kurucuları Stephane de Laforcade ve Olivier Delouis, Accor’un şirketi devralma çalışmaları tamamlandıktan sonra, mevcut pozisyonlarında kalarak şirketi yönetmeyi sürdürecekler.

Accor’un aksamalardan ve büyümeden sorumlu baş yöneticisi Thibault Viort, söz konusu satın alma operasyonuna dair yorumlarda bulundu: “Gekko ekibinin grubumuza katılmasından dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz. AccorHotels’in küresel çaptaki geniş alanı, Gekko’nun teknolojik liderliğiyle birlikte bugün, işletmeler arası (B2B) otel dağıtımında küresel bir liderin ortaya çıkarılmasının yolunu açıyor.”

Viort ayrıca iş amaçlı seyahatler yapan gezginlerin, Accor Grubu’nun faaliyetlerinde merkezi bir segment oluşturduğunu ve bu nedenle şirketin, bu segmentin kendine özgü ihtiyaçlarına, tüm değer zinciri boyunca yanıt verebilme becerisinin, ona rakiplerinin arasından sivrilme olanağı sunduğunu belirtti.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.