ABTA 2018 Seyahat Trendleri Raporunda Türkiye’den Bahsetti 0

İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği (ABTA) 2018 Seyahat Trendleri Raporu’nu yayınladı. 12 destinasyonun tek tek tanıtıldığı raporun ”Gerçekleri ve Dışişleri Bakanlığının tavsiyelerini biliyor muydun” bölümünde Türkiye’deki sıkı güvenlik önlemlerine dikkat çekildi.

Raporun Türkiye ile ilgili bölümünde otellerin güzelliğinden, fiyat-kalite dengesinden, Türkiye’nin pek çok medeniyete ev sahipliği yaptığından, plajların güzelliğinde, Kapadokya’dan, yemeklerden ve gulet turlarından bahsedilirken, ”Bu ülke ile ilgili gerçekleri ve Dışişleri Bakanlığının tavsiyelerini biliyor muydun” kutucuğunda Türkiye’deki güvenlik önlemlerinden bahsedildi.

İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği raporunda Türkiye için şu ifadeleri kullandı;

 1. Tükiye’ye tatile gidebilmeniz için vize almanız gerekiyor. Ancak Kruvaziyerle Türkiye’ye giden İngiliz vatandaşları vizesiz 72 saatlik giriş hakkına sahip. Eğe E-Vizeniz yoksa, aşamalı olarak kaldıırlmasına rağmen, gümrükte 20 pound karşılığında alabilirsiniz.
 2. İstanbul gibi kalabalık şehirlerde polis vatandaşları durdurarak sık sık kimlik kontrolü yapıyor. Türkiye genelinde ana yollardaki polis kontrol noktaları da her zamankinden fazla. Durdurulmanız durumunda polisle iş birliği yapın. Pasaportunuz ve E-Vizeniz her zaman yanınızda olsun.
 3. İngiliz Dışişleri Bakanlığı’nın Türkiye’nin güneydoğusuna karşı seyahat uyarısı var. Seyahate çıkmadan önce bu tavsiyeleri okuyun.
 4. Acil durumlarda polis için 155’i, ambulans için ise 112’yi arayın.İngiliz Seyahat Acenteleri Birliği‘nin Seyahat Trendleri Raporunda 2018’de dikkate alınması gereken 12 destinasyonun listesi şöyle:

  Türkiye
  Arjantin
  İsveç
  Arizona
  Britanya Kolumbiyası
  Almanya
  Yeni Zelanda
  Malta
  Nepal
  ‘Ruanda
  St Lucia
  Karadağ

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe