2015`in En Kötü Turistleri! 0

Yeni yıla girerken hepimiz yeni yılda yapmamız ve yapmamamız gereken şeylerle ilgili kararlar aldık. Bu yazımız da `2016`da daha iyi bir gezgin/turist olacağım` diye karar alanlar için! Peki ya bu kararı gerçeğe dönüştürmek için yapılması gereken ilk şey nedir? Çok basit, aşağıda belirttiğimiz 13 utanç verici durumdaki kişilerden biri olmayın!

1) 400 $`lik ceza alan yolcu

38 yasındaki Shane Mathew Diedrichs Wellington`dan Brisbane`e gerçekleşen Virgin Australia uçuşu sırasında önündeki yolcu koltuğunu fazla yatırınca çok sinirlendi. Tepkisini koltuğu tekmeyerek ve ittirerek gösteren Shane sonunda önündeki yolcuda omurga zedelenmesine sebep oldu ve 400 $`lik cezaya çarptırıldı!

photo-flight-attendant

2) Deniz kaplumbağalarının çiftleşme ortamını bozan turistler

Büyük bir turist grubu deniz kaplumbağalarının doğal çiftleşme alanını bozduğu için kaplumbağalar yumurtalarını bırakmadan okyanusa geri döndü. Fotoğraf çekmekle meşgul olan turistler ise durumun farkına bile varmadı. Böyle bir durumda lütfen gözleminizi uzaktan yapın çünkü tatilinizde vahşi doğa ile iç içe olabileceğiniz anlar çok da fazla değil…

deniz-kaplumbagasi-8

3) Havaalanında kötü davranışlarda bulunan ünlüler

Ünlüler ekranda iyi bir imaj sergileseler de havaalanında bizim gibi kötü durumlarla karşılaşabiliyorlar. Bizlerden farklı olan ise bu anların medya tarafından takip edilmesi. Pierce Brosnan`ın el bagajında bıçak taşımaya çalışmasından ya da Justin Bieber`in maymunu ile seyahati için gerekli olan dokümanların eksikliği sonucu çıkan sorunlardan alacağımız çok ders olmalı!

18_JustinBieberPA181111.article_x4

4) Koruma kanunlarını önemsemeyen avcı

Dünya`nın pek çok turistik yerinde hayvanların ve doğal yaşamın korunması ön plana çıkmakta. Walter Palmer, Minnesotalı bir dişçi, Zimbabwe`ye olan seyahati sırasında sosyal medyada Cecil adlı aslanı avladığı haberinin yayılması ile gündemde ilk sıraya oturdu.

download

5) 18. Yüzyıldan kalma heykeli kırmayı başaran turistler

Mayıs ayında İtalya, Cremena`da iki turist tırmandıkları (!) heykel ile özçekim yapmaya çalışırken heykelin tacını yerinden oynattı. Siz sakin bu adamlar gibi heykellere tırmanmayın!

8212547e32d4614a3c59e725fc7bb82f

6) Uçuşa ikramlardan faydalanmak için katılan yolcu

Roma`dan Chicago`ya olan United Airlines uçuşu Belfasta iniş yapmak zorunda kaldı. Neden mi? Bir yolcu uçak alçalışa geçtiğinde ve emniyet kemerlerinin bağlı olması gerektiği sırada yerine oturmayı reddetti. Kabin görevlisine saldıran yolcu, ancak kraker ve çerezler ile yerine oturtulabildi.

b01af56c6ecd37308e699508650c549b

7) Johnny Depp Avustralya`ya karşı

Johnny Depp Karayıp Korsanları: Ölü adamlar masal anlatamaz filmi çekimleri için 2 Yorkshire Terrier cinsi köpeğini Avustralya`ya götürdüğü için tepki aldı. Üstelik 262K $ ya da 10 yıl hapis cezasına rağmen! Bu olay Depp`in köpekleri için Avustralya`nın talep ettiği izin belgelerine sahip olmamasından kaynaklandı. Siz siz olun ve gittiğiniz yerin evcil hayvanlarınız için geçerli olacak yerel uygulamalarını incelemeyi unutmayın!

johnnydepp

8) Özçekim yapabilmek için Brooklyn köprüsüne tırmanan macerasever

David Karnauch sadece özçekim yapmak istemişti ama New York polisi maceraseverin Brooklyn köprüsüne tırmanmasını güvenlik tehditi olarak algıladı. Yaşananlardan sonra Karnauch özçekimi ile mutlu Mesut evine döndü.

Brooklyn-Bridge-83018

9) Kinabalau dağında çıplak kalan turistler

Borneo`da Kinabalau dağında çıplak olarak fotoğraf çekinmenin eğlenceli olacağını düşünen 4 turist yerel halkı kızdırdı. Yereller turistleri bu yaşanan olayın hemen ardından gerçekleşen 5.9 büyüklüğündeki depreme sebep olmakla suçladı. Yerellerin 4`u yakalansa da suçlamayı yapan diğer 6 kişi bulunamadı.

MtKinabalu_view_from_kundasan

10) Angkor Wat`taki kameraları sökmeye çalışan ziyaretçiler

Kamboçya’daki Angkor Wat`ta bir grup turist kamerayı sökmeye çalışırken yakalandı. Dünyadaki en büyük dini tapınaklardan birinde yaşanan bu olaya getirilen tek açıklama insanların tapınakta dua ederken videoya çekilmek istememesi oldu.

Angkor_Wat_W-Seite

11) Dikkatsiz adam 1.5 milyon $ değerindeki sanat eserini mahfetti!

Tamamen kazaydı! Taipei`deki Huaşhan 1914 Creative Park güvenlik kameraları genç bir adamın 17. yüzyıldan kalma bir yağlıboya tabloya yumruk ve tekmeler savurduğunu kaydetti….

image

12) Uzaktan kumandalı `Drone`larine Milan Katedrali`ne doğru süren turistler

Geçtiğimiz Haziran 3 turist, `Drone`larını Milan Katedraline doğru sürdü ve küçük bir hasara sebep oldu… Her şey güvenlik görevlilerinin `Drone` kulanımı konusunda onları uyarmaya gelmesi ve o sırada turistlerin cihazın kontrolünü kaybetmesi ile yaşandı… Neyse ki cihaz Katedral`deki ünlü Madonna heykelini eş geçti ve turistlerin başı büyük bir dertten kurtulmuş oldu!

drone-dji

13) Uçuş esnasında koltuğunu yatıran diğer bir yolcunun boğazını sıkan yolcu

Ekim ayında, Southwest uçuşu kalkıştan 30 dakika sonra acil inişe geçti. Sebep iki yolcunun koltuğun yatırılması konusunda anlaşamaması ve bir yolcunun diğerinin boğazını sıkmasıydı!

istock_000010216163medium

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.